Tým

Neváhejte nás kontaktovat s vašimi dotazy. Odpovíme, propojíme, zařídíme, zprostředkujeme. 
Těšíme se na spolupráci!

Pavlína Žipková

Pavlína Žipková

pavlina@filmcommission.cz
+420 603 554 044

Pavlína se stala součástí týmu Czech Film Commission v listopadu 2016 a od února 2018 komisi vede.
Má za sebou téměř 20letou praxi jako produkční a výkonná producentka, natočila například dokumentární film režisérky Roberty Grossman a producentky Nancy Spielberg Who Will Write Our History nebo film Blessed Is the Match: The Life and Death of Hannah Senesh, který se dostal do užšího výběru na Oscara 2008. Dále pracovala na dokumentu Joan of Arc držitelky Emmy Pamely Mason Wagner a úspěšném hororu Hostel režiséra Eliho Rotha.
V Czech Film Commission má na starosti zejména komunikaci se zahraničními filmaři a reprezentuje Českou republiku na mezinárodních filmových festivalech a trzích. Od roku 2017 je členkou představenstva evropské asociace filmových komisí EUFCN a v roce 2018 se stala jeho viceprezidentkou.

Ludmila Claussová

Ludmila Claussová

ludmila@filmcommission.cz
+420 728 132 026

Ludmila stála v čele Czech Film Commission od jejího založení v roce 2004 do ledna 2018 a byla od počátku zapojena do jednání o zavedení filmových pobídek.
V roce 2007 stála u zrodu evropské asociace filmových kanceláří EUFCN a byla do roku 2011 členkou jejího představenstva.
Ludmila funguje jako prostředník mezi filmovým sektorem a orgány veřejné správy, figuruje od začátku u zrodu regionálních filmových kanceláří v České republice a podporuje je v komunikaci s filmaři. Konzultuje s příchozími producenty otázky týkající se natáčení v České republice, komunikuje s domácími i zahraničními médii.