13. prosince 2012

Alternativní text obrázku
Praha - Nad novými Hvězdnými válkami budou opravdu bdít noví tvůrci. Rick McCallum, dlouholetý producent série, totiž opustil společnost Lucasfilm. Chce se zaměřit na vlastní projekty. Filmový byznys povede z Prahy. Na konci října se s Hvězdnými válkami rozloučil už George Lucas, když jeho Lucasfilm koupil Disney za 4 miliardy dolarů (zhruba 78 miliard korun). McCallum se usadil v Praze se svou ženou, která je původem Češka. "Plánujeme točit české i koprodukční filmy, které by komerčně uspěly v celé Evropě," řekl E15 McCallum, který je jako producent podepsán pod novými díly Star Wars (Epizody I-III) z let 1999, 2002 a 2005, které po světě utržily 2,5 miliardy dolarů. Jedním z prvních projektů bude film režiséra Tomáše Mašína s názvem Zatím dobrý o kontroverzních bratrech Mašínech, s nimiž je režisér velmi vzdáleně příbuzný. Film bude produkovat McCallum pod hlavičkou společnosti Film United. Film United založila Kateřina Silná, která je podepsána i pod letošním snímkem Red Tails. Film je posledním, který McCallum pro Lucasfilm produkoval. V současné době je Lucasfilm jedním z předních průkopníků nových filmových postupů, zejména v oblasti speciálních efektů, zvuku či animace. Kvůli vzrůstajícím rozpočtům se společnost v současné době zabývá především televizní tvorbou.

Disney se nyní bude soustředit na další příběhy rytířů Jedi V prohlášení na StarWars.com McCallum uvedl, že budoucnost filmů bude mít na starosti Kathleen Kennedyová. Sedmá epizoda by měla jít do kin už za tři roky. George Lucas přitom vznik dalších dílů dlouhá léta odmítal.
Walt Disney Company se stále rozvíjí. Její dceřinou společností se už v roce 2006 stalo slavné americké filmové studio Pixar zaměřené na animované filmy. Pixar už přitom vydal víc než deset celovečerních filmů, především děti si mohou vzpomenout na Příběh hraček z roku 1995, Život brouka, Auta nebo Vall-I.